Najpopularniejszym daniem z grilla jest kiełbasa. Nie każda nadaje się do grillowania. Jeśli nie wiemy, którą kiełbaskę na grilla kupić, poprośmy o pomoc sprzedawcę. Po trzecim, piątym, dziesiątym grillu, będziemy już wiedzieć sami, co kupić 🙂

Składniki:
* kiełbasa grillowa
* przyprawa do grilla
* dodatki:
– musztarda
– ketchup
– chrzan

Dobrze gdy kiełbaski nie są zbyt długie – powinny mieć 15 – 20 centymetrów. Nacinamy je nożem, niezbyt głęboko w kilku miejscach. Przez nacięcia będzie wytapiał się tłuszcz i unikniemy pęknięcia kiełbasek.

Kiełbasa z grillaNad rozpalonym grillem układamy kiełbaski na ruszcie. Kiedy tłuszcz zacznie kapać, odwracamy na drugą stronę i wtedy dopiero posypujemy przyprawą do grilla. Dzięki temu, przyprawy przykleją się do gorącego tłuszczu. Po kilku minutach znów odwracamy i posypujemy przyprawami drugą stronę.

Cały czas pilnujemy, żeby kiełbasa nam się nie przypaliła. Gorącą kiełbaskę jemy z chlebem i dodatkami. W zależności od tego co lubimy, może to być ketchup, musztarda, chrzan. Doskonałym dodatkiem do pieczonej kiełbasy jest surówka z pomidorów i ogórków.