Gulasz z prawdziwków i warzywZ prawdziwym gulaszem mięsnym ten gulasz ma naprawdę niewiele wspólnego. Jak się uprzeć to wygląda może i podobnie ale smakuje zupełnie inaczej. A smak ten poznać warto, więc jeśli dysponujecie świeżymi prawdziwkami, to warto przyrządzić tą potrawę na drugie danie jako dodatek do ryżu lub grubego makaronu.

Składniki do gulaszu warzywnego z prawdziwkami

* 0,5 kg prawdziwków
* 1 marchewka
* 1 korzeń pietruszki
* 1 seler
* 2 cebule
* 2 pomidory
* 1 zielona papryka
* szklanka śmietany
* łyżeczka mąki
* szklanka wody
* łyżka oliwy
* pieprz i sól
* (ewentualnie) warzywna przyprawa uniwersalna

Gulasz warzywny z prawdziwkamiGulasz warzywny z prawdziwkami najlepiej przygotować w dużym rondlu z przykrywką. Zaczynamy od wody i oliwy które wlewamy do rondla i podgrzewamy. Borowiki kroimy na drobne kawałki. Na tarce o grubych oczkach ścieramy marchewkę, pietruszkę i seler.

Prawdziwki i starte warzywa wrzucamy do rondla i dusimy pod przykryciem przez 6-7 minut. Cebule kroimy w kostkę, to samo robimy z papryką i pomidorami. Dodajemy je do rondla, mieszamy i dusimy przez kolejne 10 minut. Od czasu do czasu mieszamy.

Do szklanki śmietany dodajemy łyżeczkę mąki i bardzo dokładnie mieszamy. Śmietanę z mąką dodajemy stopniowo do gulaszu cały czas mieszając. Następnie dodajemy pieprz, sól i ewentualnie uniwersalną przyprawę warzywną. Doprowadzamy do zagotowania i próbujemy czy nasz warzywno-borowikowy gulasz jest odpowiednio doprawiony.

Tak jak napisaliśmy na wstępie – można podawać z ryżem lub grubszym makaronem. Podając można posypać koperkiem.