Cukinia faszerowana mielonym mięsemPrzepis na cukinię nadziewaną mielonym mięsem, ryżem (lub kaszą jęczmienną) z dodatkiem cebuli i czosnku.

Potrzebujemy:
* 3-4 niezbyt duże cukinie
* 0,5 kg dowolnego mięsa (może być mielonka, możemy nawet wykorzystać mięso z niedzielnego rosołu, oczywiście musimy go skręcić)
* 1 duża cebula
* 2-3 ząbki czosnku
* 3 woreczki ugotowanej kaszy jęczmiennej lub ryżu
* sól
* pieprz
* zioła
* papryka ostra
* 3 łyżki oleju do duszenia cebuli

Cukinia nadziewana mięsem mielonym i ryżemCukinię myjemy i kroimy wzdłuż na pół, usuwamy miękki miąższ i kroimy go w kostkę (bardziej twardy miąższ odrzucamy).

Cebulę kroimy w kostkę i zrumieniamy razem z czosnkiem na oleju. Dodajemy mięso (jeśli surowe, to dusimy je około 5 minut) i pokrojony miąższ. Doprawiamy wszystko przyprawami i dusimy tak długo, aż odparuje nadmiar soku z cukinii.

Następnie dodajemy kaszę, wszystko dokładnie mieszamy, przyprawiamy w razie potrzeby i tak przygotowanym farszem napełniamy cukinie.

Cukinie faszerowane zapiekamy w piekarniku na blaszce, tackach grillowych lub aluminiowej folii 30 do 40 minut w 170°C. Górę przykrywamy folią aluminiową, zdejmując ją na 10 minut przed końcem pieczenia, żeby nieco się zrumieniły.