Rydze smażoneMleczaj rydz to jeden z najbardziej cenionych grzybów jadalnych. Jak najprościej przyrządzić rydze? Można je usmażyć na maśle.

Składniki:
* 5-6 rydzów
* 3 łyżki masła
* mała cebula
* ząbek czosnku
* sól
* pieprz

Rydze można przyrządzić zarówno bez cebuli jak i czosnku a nawet bez masła ale o tym może innym razem. Bierzmy się więc do smażenia rydzów na maśle.

Najpierw dokładnie rydze czyścimy i myjemy w wodzie. Ucinamy ogonki tuż przy kapeluszach. Na patelni rozpuszczamy masło i układamy całe rydze blaszkami do wierzchu. Do smażenia nadają się również nóżki.

Przepis na rydze smażone na maśleSmażymy na początku dość intensywnie przez około 5 minut, odwracamy i kontynuujemy smażenie przez kolejne 3-4 minuty. Po tym czasie dodajemy cebulę pokrojoną w kostkę oraz posiekany na drobno czosnek. Należy uważać, żeby cebuli nie dodać do grzybów zbyt wcześnie bo potrafi się zwęglić zanim usmażą się rydze.

Gdy cebula się zeszkli, rydze solimy i pieprzymy z obydwu stron.

Rydze nadają się do jedzenia gdy dość dobrze ściemnieją na patelni. Znika wtedy ich surowy zapach i posmak. Dobrze usmażone rydze to prawdziwy rarytas na stole! Można podawać z pieczywem.