Przecier z pomidorówW sprzedaży dostępnych jest całe mnóstwo przecierów i innych sosów pomidorowych. Nic nie zastąpi jednak przecieru pomidorowego wykonanego w zaciszu domowej kuchni. Przecier taki jest niezastąpiony przy wykonaniu np. zupy pomidorowej.

Dobrze dojrzałe pomidory obieramy z szypułek i polewamy wrzątkiem. Dzięki temu obierzemy je łatwo ze skórki. Obrane warzywa kroimy na połówki a większe na ćwiartki. Wykrawamy jednocześnie łykowatą pozostałość od strony szypułki.

Pomidory umieszczamy w dużym garnku, dodajemy sól, pieprz oraz trochę cukru i gotujemy przez kilka godzin na małym ogniu, od czasu do czasu mieszając. Czas gotowania zależy od konsystencji przecieru pomidorowego, jaką chcemy osiągnąć. Im dłużej będziemy gotować, tym przecier będzie gęściejszy.

Przecier pomidorowyPo zakończeniu gotowania miksujemy wszystko blenderem. W ten sposób otrzymamy jednolitą konsystencję sosu. Nakładamy do słoików lub zakręcanych butelek i pasteryzujemy przez 5 minut.

Składniki przecieru pomidorowego:
* dobrze dojrzałe pomidory
* sól
* pieprz
* cukier

Po zrobieniu przecieru warto nakleić na słoiki estetyczne etykiety. Darmowe nalepki do wydruku na przecier pomidorowy tutaj.