Dżemik z rabarbaruJedliście kiedyś dżem z rabarbaru? Jeśli tak, to pewnie doceniliście oryginalny smak, jeśli nie – polecamy spróbować. Przede wszystkim jednak zachęcamy do zrobienia domowego dżemu z rabarbaru. Poniżej prosty przepis.

Składniki na dżem z rabarbaru:
* 1 kg łodyg rabarbarowych
* 30 dag cukru
* 1 torebka cukru waniliowego

Łodygi rabarbaru obieramy ze skórek i kroimy na 1-2 centymetrowe kawałki. Umieszczamy je na dużej patelni, dodajemy cukier i cukier waniliowy, mieszamy i podgrzewamy na średnim ogniu.

Rabarbar wkrótce zacznie uwalniać wodę, którą musimy na patelni odparować. Zajmie nam to około 15 minut. Po tym czasie dżem rabarbarowy mamy praktycznie gotowy. Wystarczy przełożyć go do słoików (jeszcze gorący) i pozamykać. Przepis na dżem, konfitury rabarbaroweOdwrócone do góry dnem powinny się szczelnie zamknąć po wystygnięciu. Jeśli się nie domkną możemy je pasteryzować w gorącej wodzie przez 5 minut, zazwyczaj nie jest to jednak konieczne.

Ten przepis na dżem z rabarbaru jest bardzo prosty i mało czasochłonny. Polecamy do naleśników! Słoiczki z dżemem warto oznakować ładnymi etykietami.