Biszkopt z galaretkąBiszkopt z galaretkami? Czemu nie… Podajemy przepis.

Składniki biszkoptu:
* 6 jajek,
* ? szklanki cukru,
* 1 szklanka mąki,
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia,
* 1 łyżeczka octu,
* 3 łyżki oleju

Białka ubijamy na sztywna pianę, pod koniec ubijania dodajemy cukier, żółtka mieszamy z octem a mąkę z proszkiem do pieczenia. Bardzo delikatnie mieszamy pianę z żółtkami i mąką. Na koniec dodajemy olej. Pieczemy przez 30 minut w 180°C. Po wystudzeniu kroimy na pół.

Składniki masy galaretkowej:
* 3 galaretki: żółta, czerwona i zielona,
* 4 łyżki żelatyny,
* 3 łyżki zimnej wody,
* masło roślinne w kostce lub margaryna Kasia,
* ? szklanki cukru pudru,
* 4 jajka,
* 1 szklanka mleka

Przepis na biszkopt z galaretkamiGalaretki rozrabiamy według przepisu, rozlewamy na głębokie talerze i zostawiamy do zastygnięcia. Po stężeniu kroimy w kostkę (robimy kratkę nożem na talerzu i za pomocą palca odrywamy od dna talerza).

Masło ucieramy z cukrem i dodajemy po jednym żółtku, mleko zagotowujemy i rozpuszczamy w nim namoczoną w zimnej wodzie żelatynę. Białka ubijamy na sztywna pianę. Do margaryny z cukrem i żółtkami dodajemy ciepłe mleko z żelatyną (nie może być zbyt chłodne bo bardzo szybko zacznie tężeć). Na koniec dodajemy pianę z białek i galaretkę.

Gotową masę wylewany na spodnią część biszkopta umieszczoną w blaszce do pieczenia, przykrywamy drugą częścią i lekko uciskamy aby masa przykleiła się do ciasta. Wstawiamy do lodówki na 2-3 godziny do stężenia. Wierzch można posypać cukrem pudrem.